BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde sabah antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Ghezzal, sezon başında zor bir dönem geçirdiklerini belirtti.

"İyi bir reaksiyon gösterip 3 galibiyet aldık. Takım olarak iyi bir durumdayız, iyi bir ortam var. Galibiyetler alıyoruz. Yukarıya doğru bir tırmanışa geçtik ve galibiyetlerimize devam etmek istiyoruz." 

Ghezzal, teknik direktör Sergen Yalçın'ın kendisine duyduğu güvenin formunu etkilediğini kaydetti.

"Formumla ilgili olarak ülkeden ziyade, bunun bir öz güven duygusuyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş'ın öz güven vermesi, hocanın bana duyduğu güvenle formumun bu seviyeye geldiğini düşünüyorum." 

"Sözleşme konularını konuşmak için erken"

Siyah-beyazlı takımda kiralık olarak forma giyen Cezayirli futbolcu, sözleşme konusundaki görüşlerini aktardı.

"Şu an burada olduğum için mutluyum ve taraftarlara da desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Benim için önemli olan şu anda iyi oynayıp sahaya odaklanmak. Sözleşme konularını konuşmak için erken. Şu anda sezonun başındayız, çok fazla maç var ve çok hedef var. Öncelikle burada bir şeyler kazanmak istiyorum, şu anda buna odaklandım."

"Mahrez'le kıyaslanmak çok güzel"

Ghezzal, İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City'de forma giyen vatandaşı Riyad Mahrez ile kıyaslanmasına değindi.

"Arkadaşım Mahrez'le kıyaslanmak çok güzel. Kendisi benim çok iyi bir arkadaşım ve Afrika'nın en iyi ismi. Böyle bir kıyas yapılması çok güzel."

Ghezzal, sağ bekte forma giyen Valentin Rosier ile uyumlarının iyi olduğunu söyledi.

"Rosier'le aynı dili konuştuğumuz için anlaşmamız daha kolay oluyor. İkimiz de bu durumdan dolayı memnunuz ve iyi oynuyoruz. Ben ya da Rosier olmasa da sağ kanattaki iyi görüntü önemliydi. Şu anda iyi gidiyoruz."  

28 yaşındaki hücum oyuncusu, sakat oyuncuların dönmesiyle forma rekabetin artacağını dile getirdi.

"İyi bir takımız, kim oynarsa bu takımda iyi oynar. Az ya da çok süre almak değil verilen katkı önemli. Üç maçlık periyota gireceğiz, bu sürede herkesin katkı vermesi çok önemli." 

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Ricardo Quaresma ile kıyaslanması konusunda Ghezzal, "Umarım taraftarla aramda böyle bir durum olur. Quaresma burada bir efsane. Beşiktaş'ta efsane olmak kolay değil. Benim mevkiimde oynayan oyunculardan ziyade şu anda Beşiktaş'taki kariyerime ve sahada neler yapabileceğime odaklandım." ifadelerini kullandı.

Rachid Ghezzal, teknik direktör Sergen Yalçın'ın için ise "Beşiktaş efsanesi." diyerek sözlerini tamamladı.